3 najczęstsze usterki armatury

Pod pojęciem armatura kryją się różne elementy wyposażenia wnętrza, takie jak umywalki, zlewozmywaki, krany, baterie łazienkowe, a także wanny i kabiny prysznicowe. Usterka sanitarna może zdarzyć się w każdym domu, nawet jeśli korzystamy z najlepszych jakościowo urządzeń. Nierzadko do usunięcia awarii trzeba wezwać fachowca. Świadczymy profesjonalne usługi hydrauliczne w Warszawie oraz zajmujemy się tak zwanym białym montażem. Przekonaj się, jakie są najczęstsze usterki armatury.

Cieknący kran

Ciągłe kapanie z kranu to oznaka, że woda przecieka obok sworznia pokrętła lub przez wylewkę. Wystarczy zatem odkręcić sworzeń lub wymienić uszczelkę a irytujące kapanie ustanie. Niemniej, aby dokonać tej z pozoru łatwej naprawy, trzeba dysponować odpowiednimi narzędziami, na przykład kluczem i śrubokrętem. Warto pamiętać o odcięciu dopływu wody do baterii – w przeciwnym wypadku zalejemy łazienkę.

Zapchane odpływy

Najczęstszą przyczyną zapchania odpływu w wannie, kabinie prysznicowej lub umywalce są zalegające włosy. W przypadku zlewozmywaków mogą to być resztki jedzenia lub drobne przedmioty, które trafiają do odpływu podczas zmywania naczyń. Pierwsze symptomy problemów to wolniejszy spływ wody. Jeśli w porę nie zareagujemy, to można liczyć się z tym, że odpływ całkiem się zatka. W celu udrożnienia rur można sięgnąć po specjalny środek chemiczny, a jeśli to nie pomoże, to nie pozostaje nic innego niż wezwanie hydraulika, który odetka odpływ w sposób mechaniczny.

Cieknąca spłuczka w kompakcie WC

O tym, że mamy do czynienia z uszkodzoną spłuczką świadczy wyciekający nieprzerwanie z toalety strumień wody. Na szczęście spłuczki nie są zbyt skomplikowanymi urządzeniami – składają się z pływaka i zaworu spłukującego. Najczęstszą przyczyną cieknącej spłuczki jest złe ustawienie pływaka – można ręcznie go wyważyć lub dokręcić śrubę regulująca poziom wody.