Czy warto malować ściany samemu?

Malowanie to przecież prosta sprawa. Tak zapewne myśli naprawdę spora liczba osób. Tymczasem nie do końca tak to wygląda. Faktem jest to, że pomalować mieszkanie czy dom może każdy, ale zrobić to dobrze to już zupełnie inna historia. Czy zatem warto zabierać się samemu za malowanie swoich przysłowiowych czterech ścian? Zastanówmy się nad tym, jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania, a następnie sami wyciągnijmy z tego wnioski!

Malowanie na własną rękę — czy dasz radę?

Decydując się na własnoręczne malowanie ścian swojego domu czy mieszkania, oczywiście zaoszczędzimy określoną kwotę pieniędzy. Jeśli wiec mamy jakąś wprawę i doświadczenie w tego typu pracach, to rzeczywiście możemy podjąć się malowania. Pamiętajmy jednak, że do tego typu pracy będziemy potrzebowali odpowiedniego sprzętu malarskiego oraz umiejętności dobrego planowania. Inaczej może się okazać, że praca ta będzie ciągnęła się całymi dniami, a przy tym efekt finalny może znacznie różnić się od tego, czego oczekujemy.

Pamiętajmy także, o tym, że malowanie to tak naprawdę kilka etapów prac i każdy z nich musi być wykonany dokładnie i najlepiej jak tylko się da. W końcu zarówno przygotowanie do malowania, jak i sprzątanie po nim mają równie ważny wpływ na ostateczny wynik pracy, jak samo nakładanie farby.

Profesjonalna firma malarska, czyli co możemy zyskać!

„Czas to pieniądz” — tak mawia sporo osób. Świetnie powiedzenie to sprawdza się właśnie podczas malowania. Profesjonalna firma malarska całe malowanie może często zakończyć szybciej niż nam zajmie samo przygotowanie do pracy. W końcu przed malowaniem trzeba wynieść część wyposażenia wnętrz i zabezpieczyć wiele innych rzeczy.

Profesjonalna firma w usługę malowania wlicza także dokładne sprzątanie po nim. To także nie jest tak łatwe, jak może się wydawać, a na pewno potrafi być czasochłonne. Poza tym jest jeszcze jedna sprawa. Malowanie wałkiem czy pędzlem, możemy spróbować wykonać sami. Jednak, jeśli zależy nam na lepszym efekcie, to postawić powinniśmy na malowanie natryskowe. Takiej pracy nie wykonamy już jednak sami, ponieważ wymaga ona profesjonalnego sprzętu, sporej dawki wiedzy i doświadczenia.