Ile trwa remont łazienki?

Łazienka to kluczowe pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu, dlatego wiele osób przed remontem łazienki chce wiedzieć, jak długo mogą potrwać prace. Nie ma w tym nic dziwnego – trudno jest bowiem funkcjonować w domu bez łazienki, zwłaszcza jeśli dysponujemy tylko jedną. Nieco łatwiej mają właściciele domów, w których jest dodatkowa toaleta lub łazienka na poddaszu. Najgorzej jest w przypadku remontu łazienki w mieszkaniu w bloku.

Remont łazienki zwykle trwa 2, a nawet 3 tygodnie, z tym że prace mogą się przedłużyć w razie konieczności wykonania dodatkowych przeróbek instalacji. Najszybciej przebiegają prace w przypadku łazienek, w których nie jest zmieniany układ pomieszczenia. Dość długo może potrwać remont starej łazienki, zwłaszcza jeśli konieczna okaże się wymiana rur, urządzeń wentylacyjnych i instalacji elektrycznej. Podczas remontu najbardziej czasochłonne jest skuwanie starych płytek i kładzenie nowych.

Etapy remontu łazienki

Jesteśmy specjalistami od wykańczania mieszkań i do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Remonty łazienek w Warszawie zwykle wykonujemy wedle następujących etapów:

O tym, jak długo potrwa remont łazienki, decyduje także powierzchnia pomieszczenia i rodzaj płytek. Kluczowe jest także zaopatrzenie i terminowe dostarczanie materiałów – wszelkie opóźnienia wpływają na czas remontu. Generalny remont łazienki polega bowiem na doprowadzeniu jej prawie do stanu zerowego, a następnie wykończeniu według projektu lub zaleceń inwestora. Łazienka jest wówczas przygotowana od podstaw, nabiera nowoczesnego wyglądu i staje się bardziej funkcjonalna.