Kiedy najlepiej przeprowadzać remont mieszkania?

Remont mieszkania można przeprowadzić o dowolnej porze roku, ale najchętniej na odświeżenie mieszkania decydujemy się w miesiącach letnich i wiosennych. Jeśli podczas prac będą wykonywane także poprawki na zewnątrz, na przykład na balkonie, to najlepiej wybierać inne miesiące niż letnie – intensywny upał nie jest wskazany przy układaniu płytek czy też tynkowaniu ścian. Najlepiej, jeśli temperatura wynosi od 5 do 25 stopni Celsjusza.

Jaka pora roku jest najlepsza na remont mieszkania?

Wnętrze mieszkania można remontować o dowolnej porze roku – jesienią i zimą można wymienić instalacje i ocieplić stropy oraz zamontować płyty kartonowo-gipsowe, a także wymienić podłogi. Dozwolone są wszystkie rodzaje prac suchych. Jeśli chodzi o tynkowanie i gipsowanie, to bardzo ważna jest właściwa temperatura we wnętrzach. Niezbędne może się okazać zwiększenie mocy grzejników lub włączenie osuszacza, co pozostaje nie bez znaczenia dla kosztów remontu.

Każdy remont rozpoczynamy od mokrych prac. Podczas remontów mieszkań w Warszawie najpierw wykańczamy ściany, następnie podłogi a na końcu montujemy drzwi i inne elementy. Wcześniej przeprowadzamy wszystkie prace, które wymagają kucia lub ingerencji w ściany i podłogi.

Remontować czy nie remontować w zimie?

Zima zwykle jest chłodna i wilgotna, a więc wszystko wolniej schnie, tym bardziej że wietrzenie ze względu na koszty ogrzewania zawsze ogranicza się do minimum. Nie oznacza to jednak, że remont jest niemożliwy do przeprowadzenia. Wyższe koszty związane z ogrzewaniem mogą zrekompensować atrakcyjne ceny materiałów budowlanych zimą – wiele marketów i centrów budowlanych organizuje wyprzedaże i sprzedaje końcówki serii różnych produktów w bardzo przystępnych cenach.