Zalety kompleksowego wykończenia mieszkania pod klucz

Od momentu wyboru naszego wymarzonego mieszkania do momentu zamieszkania w nim często mijają długie tygodnie, a nawet miesiące. Do tego decyzja, jaki ma być stan mieszkania, gdy odbierzemy do niego klucze to kolejna stresująca sprawa związana z zakupem nowej nieruchomości lub generalnym remontem aktualnie posiadanego mieszkania. Jedną z opcji, jaką mamy wtedy do wyboru to tak zwane wykończenie pod klucz, czyli sytuacja, w której w momencie odebrania wspomnianych kluczy możemy praktycznie od razu zamieszkać w nieruchomości. Czy warto zdecydować się na taką opcję?

Wykończenie mieszkania pod klucz – co to oznacza?

Jak już zaznaczyliśmy we wstępie, wykończenie mieszkania pod przysłowiowy klucz to sytuacja, w której od razu możemy zamieszkać w zakupionym czy też wyremontowanym mieszkaniu. Oznacza to także, że jeden wykonawca realizuje cały projekt wykończenia od początku do końca i to on ponosi odpowiedzialność za całość prac.

Innymi słowy, jeśli zdecydujemy się właśnie na taką opcję wykończeniową to już podczas odbioru mieszkania, będzie ono wyposażone w odpowiednie media, część pomieszczeń będzie umeblowana, a my będziemy mogli skupić się już tylko na tym, aby przeprowadzka do czystego i świeżego mieszkania przebiegła sprawnie i bez żadnych problemów. To niewątpliwa zaleta tego rodzaju wykończenia. Czy jednak są inne pozytywne skutki tytułowego wykończenia mieszkania pod klucz?

Zalety wykończenia pod klucz

Jedną z ważnych zalet wykończenia pod klucz jest także to, że całość inwestycji możemy opłacić jako jeden rachunek. Oznacza to także, że nie musimy podpisywać wielu umów z różnymi wykonawcami. Wszystko może zamknąć się na jednym spotkaniu i ustaleniu wszelkich szczegółów finansowych. Pamiętajmy przecież, że nieprzypadkowo mówi się, iż czas to pieniądz!

Mówiąc już o czasie i jego ciągłym braku, to szukanie fachowców oraz dogrywanie poszczególnych terminów potrafi być bardzo czasochłonne i stresujące. Dzięki wykończeniu pod klucz ten chaos może nas ominąć. Przy tym wszystkim to także spora oszczędność. W końcu większe zamówienie u jednego wykonawcy to także korzystniejsze ceny i rabaty. Warto również wspomnieć, że taka współpraca z konkretną firmą pozwala ustalić szczegóły związane z projektem. Dzięki temu nasze mieszkanie czy dom będą dokładnie takie, jak sobie wymarzyliśmy!